شعار سال 2009 اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت

به گزارش مرکز خبری امید به نقل از IUCN، سال 2008 میلادی سالی پر از چالش‌های زیستی – اجتماعی و اقتصادی برای کل جهان بود؛ چرا که مسئله بحران اقتصادی که تقریبا سراسر جهان را با خود درگیر کرد، بر محیط زیست کشورها نیز تاثیر مخربی گذاشت. به‌طوری‌که ژولیا مارتون – لوفوغ (levevre) دبیرکل اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اثر تخریب منابع طبیعی شامل جنگل‌ها، مراتع، دریاها و کوهستان‌ها، سال 2009 میلادی «زمین در خطر!» نام گذاری شد.

این در حالی‌ست که در کنفرانس محیط زیست که توسط اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در بارسلونای اسپانیا برگزار شد، مشخص شد که کشورهای جهان، «فقیر و غنی» و «توسعه یافته و در حال توسعه» باید برای نجات کره زمین، حیات وحش و محیط زیست آن تلاش کنند.

ژولیا مارتون – لوفوغ (levevre) در ادامه افزود: بر اثر بروز بحران اقتصادی که اکثر کشورهای جهان را درگیر کرد، دولت‌ها برای ادامه بقای خود و مردمانشان از منابع طبیعی استفاه کرده و روز به روز هم بر گرمای زمین افزودند و هم منابع طبیعی و مراتع و جنگل‌ها را رو به نابودی کشاندند.

                                                                                                               برگرفته از www.omidnews.ir

/ 1 نظر / 45 بازدید
ابراهيم ندرلو

سلام ضمن تشكر از لطفتون وبلاگ شما رو بازديد كردم وبلاگ خوبي داريد به خصوص كه با فعاليت هاي كاريتون هم مرتبط است پيشنهاد ميكنم كه در خصوص آزمايشات آب بيشتر فعاليت نماييد در ضمن سايت موژ آمادگي دارد موضوعي با همين نام در تالار گفتمان سايت ثبت و مديريت مطالب را به شما واگذار نمايد تا بتوانيد با سايت ما هم همكاري نماييد در صورت تمايل به ما اطلاع دهيد. با آرزوي موفقيت