آب پاک برای جهانی سالم

بخش آب سازمان ملل متحد ، «آب پاک برای جهانی سالم» را به عنوان شعار روز جهانی آب در سال 2010 میلادی اعلام کرد.

برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) از طرف بخش آب سازمان ملل متحد (UN-WATER) برای برنامه ریزی این روز همکاری کرده است.
هدف از تعیین این شعار برای روز جهانی آب سال 2010، ارتقای آگاهی مردم درباره حفظ زیست بوم های سالم و نسل بشر از طریق بیان چالش های فزاینده کیفیت آب در مدیریت آب و ارتقای کیفیت آب از طریق تشویق دولت ها، سازمان ها، جوامع و افراد سراسر جهان که فعالانه در زمینه کیفیت آب ، مشغول به کار هستند، اعلام شده است.
روز جهانی آب ، اولین بار در سال 1992در بیست و یکمین دستور جلسه کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل (UNCED) در شهر ریودوژانیرو برزیل رسما" مطرح شد.
در این کنفرانس از کلیه کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه 21 سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه سازی مردم در مورد آب اختصاص داده و از طریق پخش و اشاعه نشریات و برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها، در گرامی داشت آن بکوشند.
علاوه بر کشورهای عضو سازمان ملل، نقش آفرینی بسیاری از سازمان‌های غیردولتی ، مسائلی از قبیل چگونگی دستیابی بیش از یک میلیارد نفر به آب شرب سالم و یا نقش زن و مرد در خانواده برای دستیابی به آب سالم را پر رنگ تر می‌کنند.
همچنین آژانسی از سوی سازمان ملل برای هماهنگی مسائلی در مورد روز جهانی‌ آب تعیین می‌شود که بسیاری از مسائل را در مورد منابع آب منعکس می‌کند.
سال گذشته، شعار روز جهانی آب، آب های مشترک، فرصت‌های مشترک تعیین شده بود. روز 22 ماه مارس هر سال (دوم فروردین ماه) روز جهانی آب است.

منبع: شبکه خبری آب ایران

/ 2 نظر / 81 بازدید
تالار گفتگوی کشاورزی و منابع طبیعی

سلام یک تالار گفتگو برای دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی و تمامی کسانی که به طبیعت علاقه دارند تاسیس شده است. مزایای این تالار گفتگو : 1. محلی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات بین دانشجویان هم رشته در دانشگاههای مختلف 2. مباحث درسی و رشته ای 3. انتشار مقالات , کتاب ها , تصاویر و مجلات الکترونیکی 4. بالا بردن سطح دانش و اطلاعات علمی 5. اطلاع یافتن از تازه های کشاورزی 6. حمایت از منابع طبیعت و .... شما در این تالار میتوانید مقالات خودتان و یا هر مقاله مفید دیگری را منتشر کنید تا دیگر اعضا از آن استفاده نمایند. تالار گفتگوی اختصاصی برای هر یک از رشته های کشاورزی و منابع طبیعی قرار داده شده است. از مزایای دیگر انجمن این است که شما میتوانید هنگام ثبت نام رشته تحصیلیتان را انتخاب کنید و به اینصورت رشته تحصیلی تمامی اعضا مشخص خواهد بود . این تالار برای دانشجویان عزیزی مانند شما راه اندازه شده و نیاز به حمایت شما دارد . لازم به ذکر است افرادی که دارای فعالیت بیشتر و اطلاعات مفیدتری باشند به عنوان مدیر قسمنتهای مختلف تالار انتخاب خواهد شد. موفق باشید

علیرضا فخاریان

سلام حالتون خوبه خانم مهندس ؟ انشاا... که سال رو به خوبی شروع کردین و روز به روز،خوبتون خوبتر و خوبتر بشه ... [لبخند][گل] خیلی دیر به دیر پست میذارین ، حتما سرتون حسابی شلوغه ؟؟ وقت کردین اون طرفا یه سر بزنین ... ممنون موفق باشین. تا بعد ...[خداحافظ][لبخند]